İbn Haldun Üniversitesi

Ekibimiz

Prof. Dr. Rasim ÖZCAN

Gelecek Araştırmaları Merkezi Kurucu Müdürü

İbn Haldun Üniversitesi, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdür Yardımcılığını da yürütmekte olan Prof. Özcan, Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü’nden lisans, Ekonomi Bölümü’nden yüksek lisans, Boston College Ekonomi Bölümü’nden doktora derecesini aldı.

2005-7 yılları arasında Northwestern Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde piyasa düzenlemeleri, rekabet ve stratejileri konularında dersler verdi. Daha sonra A.B.D.’nin önemli danışmanlık şirketlerinden ERS Group’ta bilirkişiliklerin yanında ihale dizaynları ve danışmanlıkları yaptı. 2010-5 arasında Türk Telekom CEO Danışmanı olarak bulundu. İbn Haldun Üniversitesine katılmadan önce İslam Kalkınma Bankası’nda Kıdemli Ekonomist olarak hizmet verdi.

Harvard Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, İTÜ, Koç, Sabancı ve Özyeğin Üniversitelerinde ekonomi ve strateji dersleri vermenin yanında akademik danışma kurullarında da üyelikleri devam etmektedir. Uluslararası dergilerde birçok makalesi bulunan Prof. Dr. Özcan, 2012 yılında yayımladığı “Public Procurement Auctions and Competition in Turkey” başlıklı çalışmasıyla alanının en prestijli kurumu olan Industrial Organization Society tarafından en iyi makaleyi yazan genç bilim adamı ödülüne layık görülmüştür.

Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur